Selecciona la categoria

Millor Llargmetratge

La boda de Rosa

Turanga Films SL / Tandem Films / Setembro Cine / La boda de Rosa la película AIE / Halley Productions

La mort de Guillem

Lastor Media / Som Batabat / Suica films / Televisió de Catalunya / À punt Mèdia

L’Ofrena

Suica Films SL / Nanouk Films / Fasten Films

Origenes secretos

Orígenes Secretos AIE / Nadie Es Perfecto PC SL / La chica de la curva / In post we trust

Un mundo normal

Last Will Producciones Cinematográficas A.I.E. / Tornasol S.L

Zerø

Némesis Media / Fernando Arroyo Muñoz / Inaudita SLU / La Gandula Producciones AIE

Millor Llargmetratge Documental

Camagroga

Dacsa Produccions / Alfonso Amador Viqueira

Lobster Soup

Suica Films / REC Grabaketa Estudioa / Axfilms / Studio Nominum

Rol & Rol

Turanga Films / Revolution Films / Quexito Films S.L. / Errecerre Int. Productions SL

Millor Direcció

Zerø

Iñaki Sánchez Arrieta

Millor Guió

L’Ofrena

Ventura Durall, Guillem Sala, Clara Roquet y Sandra Beltrán

Lobster Soup

Rafa Molés, Pepe Andreu, Ólafur Rögnvaldsson y Arūnas Matelis

Diumenge paella

Alberto Evangelio, David Casany, Quico López, Paco López, Chon González y Patricia Pardo

Parany

Rodolf Sirera, Josep Lluís Sirera

Plaerdemavida

Lorena Alegre Gómez, Teresa Blasco Roselló, Adrià Espí Marrahi y Jordi Puchades Beltrán

Millor Música Original

Millor Actor Protagonista

Millor Actriu Protagonista

Millor Actor de Repartiment

Parany

Álvaro Báguena / Leo de Bari / Juli Mira / Toni Misó

Millor Actriu de Repartiment

Parany

Lara Salvador / Ana Requena / Empar Canet / Inma Sancho

Millor Muntatge i Postproducció

Zerø

Iñaki Sánchez Arrieta y Manolo Casted

Millor Direcció de Fotografía i il·luminació

Parany

David Molina y Gabo Guerra

Millor Direcció Artística

Millor Direcció de Producció

Parany

Pau Vergara y Marisa Muñoz

Millor So

Millor Vestuari

Millor Maquillatge i Perruqueria

La fossa

Carmina García y Ginés Manuel Martínez

Millor Curtmetratge de Ficció

Lovf

Tarannà Films, SL

Maldita

Suso Imbernón / Cosabona Films, S.L.

Stanbrook

Nakamura Films, SL / Nephillim Producciones, SL

Millor Curtmetratge d’Animació

Toc

Barreira Arte y Diseño, SL

Millor Curtmetratge Documental

Apache

Calibrando Producciones SL

Millor Sèrie

Millor Sèrie Documental

Millor Videojoc