You are currently viewing LLISTAT DE NOMINACIONS DELS PREMIS BERLANGA 2021

LLISTAT DE NOMINACIONS DELS PREMIS BERLANGA 2021

Els acadèmics i actors Amparo Oltra i Raúl Navarro han donat a conèixer les nominacions.

‘Lucas’, ‘Las Consecuencias’ i ‘El Lodo’ acaparen el nombre més gran de nominacions.

Els acadèmics i actors Amparo Oltra i Raúl Navarro han anunciat les nominacions a les 21 categories competitives d’aquests guardons autonòmics, que es lliuraran el pròxim 4 de desembre al Teatre Principal d’Alacant, en una cerimònia retransmesa per À Punt.

En l’acte de lectura de les nominacions també han participat el director general de l’Institut Valencià de Cultura, Abel Guarinos; i el president de l’Acadèmia Valenciana de l’Audiovisual, Pep Llopis, acompanyats pel director adjunt d’Audiovisuals i Cinematografia de l’IVC, José Luis Moreno, i la representació de l’AVAV.

Els Acadèmics i Acadèmiques de l’AVAV, amb les seues votacions online, per mig de la plataforma www.votiweb.org, sota la supervisió del Notari de València D. José Manuel Fuertes Vidal, han decidit que les candidatures nominades per a l’edició de 2021 son:


NOMINACIONS A MILLOR SO

Dani Navarro, Iván Martinez Rufat: ‘El Lodo’ 

José Manuel Sospedra: ‘El Cover’

Leticia Argudo, Jorge Flor: ‘Visitante’      

NOMINACIONS A MILLOR MAQUILLATGE I PERRUQUERIA

Sara Vilar, Amparo Carrió Esteban: ‘Visitante’

Vicen Betí: ‘El Cover’

Vicen Beti: ‘Frederica Montseny, la dona que parla’

NOMINACIONS A MILLOR VESTUARI

Giovanna Ribes: ‘El Cover’

Giovanna Ribes: ‘El Lodo’

Raquel Porter: ‘Visitante’

NOMINACIONS A MILLOR DIRECCIÓ ARTÍSTICA

Jero Bono: ‘Lucas’

Leonor Díaz: ‘Espíritu Sagrado’

Rafa Jannone: ‘Frederica Montseny, la dona que parla’

NOMINACIONS A MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT

Jordi Aguilar: ‘Lucas’

Jorge Cabrera: ‘Lucas’

Roberto Álamo: ‘El Lodo’

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT

Carolina Yuste: ‘El Cover’

María Romanillos: ‘Las Consecuencias’

Susi Sánchez: ‘El Lodo’

NOMINACIONS A MILLOR CURTMETRATGE DE FICCIÓ

Dana’: Lucía Forner Segarra

‘Mindanao’: Caballo Films, SL / Filmeu, SL

‘Purasangre’: César Tormo

NOMINACIONS A MILLOR CURTMETRATGE DOCUMENTAL

La Bomba Carraixet’: Los sueños de la Hormiga Roja, SL                                               

‘La Gàbia’: Jaibo Films, SL

‘No s’apaguen les Estreles’: Tourmalet

NOMINACIONS A MILLOR CURTMETRATGE D’ANIMACIÓ

(Al produir-se un empat en les votacions, en aquesta categoria hi han quatre nominacions)

Goodnight Spa’: Gallego Bros

‘Oddity’: Barreira Arte y Diseño, SL

‘Proceso de Selección’: TV On, SL

‘Re-Animal’: Rubén Garcerá

NOMINACIONS A MILLOR MÚSICA ORIGINAL

Nacho Mañó, Joana Estevao: ‘El Cover’

Vincent Barrière: ‘Las Consecuencias’

Xema Fuertes, Amadeo Moscardó: ‘El Lodo’

NOMINACIONS A MILLOR SÈRIE DOCUMENTAL

Crònica Mèdica’: Barret Cooperativa

‘Terres de Cinema’: L’Andana Audiovisual / LOF Media

‘Tresors amb Història’: Sunrise Pictures

NOMINACIONS A MILLOR DIRECCIÓ DE PRODUCCIÓ

Jordi Llorca, Albert Espel, Yadira Ávalos, Carme Sánchez, Claudia Pinto: ‘Las Consecuencias’

José Jaime Linares: ‘El Lodo’

Miguel Molina: ‘Espíritu Sagrado’

NOMINACIONS A MILLOR MUNTATGE I POSTPRODUCCIÓ

Álex Montoya: ‘Lucas’

Elena Ruiz: ‘Las Consecuencias’

Marta Salas: ‘El Lodo’

NOMINACIONS A MILLOR FOTOGRAFIA I IL·LUMINACIÓ

Gabo Guerra: ‘Las Consecuencias’

Guillem Oliver: ‘El Lodo’

Jon D. Domínguez: ‘Lucas’

NOMINACIONS A MILLOR GUIÓ

Àlex Montoya, Sergio Barrejón: ‘Lucas’

Chema García Ibarra: ‘Espíritu Sagrado’

Claudia Pinto Emperador, Eduardo Sánchez Rugeles: ‘Las Consecuencias’

NOMINACIONS A MILLOR ACTOR PROTAGONISTA

Joaquín Climent: ‘El Lodo’

Jorge Motos: ‘Lucas’

Nacho Fernández: ‘Espíritu Sagrado’

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU PROTAGONISTA

Juana Acosta: ‘Las Consecuencias’

Paz Vega: ‘El Lodo’

Tamara Casellas: ‘Ama’      

NOMINACIONS A MILLOR DIRECCIÓ

Àlex Montoya: ‘Lucas’

Chema García Ibarra: ‘Espíritu Sagrado’

Claudia Pinto Emperador: ‘Las Consecuencias’

NOMINACIONS A MILLOR LLARGMETRATGE DOCUMENTAL

Carceller. L’home que va morir dues vegades’: Mediterráneo Media Entertainment, SL

‘Here Comes The Sun: xicotetes reflexions sobre turisme de sol i platja’: Nakamura Films, SL / Kaishaku Films, SL

Posidònia’: Jaibo Films, SL 

NOMINACIONS A MILLOR LLARGMETRATGE DE FICCIÓ

Espíritu Sagrado’:     Jaibo Films, SL / Apellániz y De Sosa / La Fábrica Nocturna (FR) / Teferruat (TQ)

Las Consecuencias’: Sin Rodeos Films España, SL / Las Consecuencias AIE / Érase una vez Films

‘Lucas’: Telespan 2000, SL / Raw Pictures, SL       

El Jurat de Videojocs, format enguany per Carles Pons, Sara Galiana Solá, Mercedes Rodrigo, Eva Gaspar i Gisela Vaquero, ha votat les:

NOMINACIONS A MILLOR VIDEOJOC

Onirike’: DevilishGames (Spherical Pixel, SL)                                        

‘Tamiku’: Josyan                                                                  

Tower Princess’: AweKteaM.